Trudno wytypować drużynę, która zdobędzie upragniony Puchar Świata. 13 lipca poznamy zwycięzcę, ale już dziś każda z reprezentacji ma na swoim koncie spore osiągnięcie. Dla kolekcjonerów, którzy śledzą mundialowe rozgrywki, mamy serię 32 srebrnych medali poświęconych drużynom, które biorą udział w sportowej walce o złoto.

Światowa limitacja zestawu to jedynie 20 tysięcy sztuk. Każdy 30-milimetrowy medal poświęcony jest jednej drużynie, uczestniczącej w rozgrywkach finałowych. Każdy z numizmatów to osobna historia, przedstawiająca kulturę i symbolikę kraju biorącego udział w rozgrywkach. Na rewersie amerykańskiego medalu naturalnie widnieje Statua Wolności, a holenderski numizmat prezentuje wiatrak. Ciekawą wizualizację przedstawia z kolei medal dedykowany reprezentacji Meksyku, ukazujący piłkę ubraną w sombrero.

Medal poświęcony gospodarzom przedstawia Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro na tle piłki, z dumnie brzmiącym napisem „ORDEM E PROGRESSO”, czyli „PORZĄDEK I POSTĘP”. Brazylia ma nadal szansę na zdobycie Pucharu Świata i szósty już tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej.