Redakcja „Rzecz o monetach”

„Rzecz o monetach” to połączenie bloga historycznego z edukacją numizmatyczną.

Zainteresowanie monetami historycznymi w Polsce jest bez wątpienia coraz większe, a oferta numizmatów coraz bardziej zróżnicowana. Przybywa kolekcjonerów, którzy chcą mieć w swoich zbiorach monety antyczne, średniowieczne, pochodzące z epoki Wazów, „Złotego Wieku” czy II Rzeczpospolitej. Paradoksalnie brakuje jednak w naszym kraju portalu, opowiadającego o numizmatyce w sposób przystępny, a zarazem zrozumiały również dla początkujących kolekcjonerów.   

Uznaliśmy, że warto wypełnić tę lukę i stworzyć blog poświęcony monetom historycznym. „Rzecz o monetach” jest tworzona przez historyków i ekspertów współpracujących ze Skarbnicą Narodową oraz polskich numizmatyków i muzealników. Do gościnnych wpisów na blogu będziemy również zapraszać zagranicznych numizmatyków i historyków.

Na naszym blogu chcemy skupić się na historii, która stoi za monetami, najważniejszych odkryciach historycznych, spektakularnych wystawach, istotnych wydarzeniach ze świata numizmatyki oraz last but not least na edukacji. Przed nami prawdopodobnie trudne zadanie, ale wierzymy, że dzięki pomocy uważnych i życzliwych czytelników uda nam się stworzyć wartościową platformę rozmowy o monetach.

Reasumując – jesteśmy niezwykle ciekawi Państwa wrażeń i uwag dotyczących bloga „Rzecz o monetach”. Czekamy na nie pod mailem: redakcja@monetyhistoryczne.pl

Redakcja

Współpracujemy również z magazynem „Monety i Historia”, a nasze artykuły można znaleźć również na blogu Kroniki Numizmatyczne

Redakcja. Rzecz o monetach. Blog historyczno-numizmatyczny