Arcydzieła Malarstwa Światowego - sztabka Mona Lisa

Sztuka jest wyjątkowo ważną częścią kultury oraz tożsamości narodowej. To sposób ekspresji i przekazywania wartości, także przyszłym pokoleniom. Jednym ze środków wyrazu są dzieła malarskie. Dziś te najważniejsze towarzyszą nam w wielu formach. Coraz częściej są również umieszczane w monetach oraz medalach, a taki rodzaj ich prezentacji cieszy się sporą popularnością.

Skąd moda na złote lub srebrne monety lub medale z dziełami sztuki? Powodów jest co najmniej kilka.

Miniaturowa forma sprzyja kolekcjonowaniu

Zakup dużej reprodukcji znanych dzieł Matejki czy Wyspiańskiego jest sporą inwestycją finansową. To jednak nie koniec komplikacji. Aby wyeksponować obraz o oryginalnych (lub zbliżonych do oryginalnych) rozmiarach, potrzebujesz dużej przestrzeni. Gdy zaś zdecydujesz się na monety kolekcjonerskie z dziełami sztuki – nie ma tego problemu. Możesz je ustawić na regale, w szklanej witrynie czy na stylowej komodzie –podkreślając swoje wyczucie stylu oraz pasję na niewielkiej powierzchni.

Są łatwo dostępne

Zamówić medale czy monety z reprodukcją stylowego dzieła sztuki? To prostsze niż może się wydawać. Wszystko dlatego, że emitenci monet nieustannie tworzą nowe projekty, inspirując się przeszłością i przyszłością. Wystarczy zatem sprawdzić ofertę autoryzowanego dystrybutora (współpracującego bezpośrednio z emitentami), by szybko odnaleźć monetę idealną.

Bogaty wybór wzorów

Monet i medali kolekcjonerskich z dziełami sztuki przybywa z roku na rok. Oferta jest bogata i dostępna dla każdego klienta, niezależnie od budżetu, jaki chciałby przeznaczyć na zakup. W mijającym roku popularnością cieszyła się np. reprodukcja obrazu „Stefan Batory pod Pskowem” autorstwa Jana Matejki, umieszczona na srebrnej monecie o wadze aż 1 kg!

To jednak nie jedyna opcja. Ciekawymi eksponatami inspirowanym dziełami sztuki malarskiej są też sztabki kolekcjonerskie. Dzięki nim można stworzyć galerię sztuki we własnym domu!

Któż nie zna Giocondy – bohaterki obrazu Leonarda da Vinci, która intryguje tajemniczym uśmiechem? „Mona Lisa” została namalowana na początku XVI wieku na zlecenie florenckiego kupca, Francesca Giocondy, męża Lisy Gherardini, której portret najprawdopodobniej przestawia. To jeden z najsłynniejszych, jeśli nie najsłynniejszy, obraz na świecie. Sławie towarzyszy wartość – dzieło to jest bezcenne i nie do kupienia.

Zatem jak można wejść w posiadanie efektownej reprodukcji? Tu z pomocą przychodzą wspomniane wcześniej sztabki kolekcjonerskie. Seria „Arcydzieła Malarstwa Światowego” gromadzi najwybitniejsze obrazy ze zbiorów światowych muzeów. Otwiera ją właśnie „Mona Lisa”, następnie kolekcjoner przeprowadzany jest przez różne style malarstwa, rozwinięte na przestrzeni wieków. To doskonały sposób na połączenie numizmatyki i malarstwa, wyrażenie swojej pasji, bądź rozpoczęcie nowej!

Arcydzieła Malarstwa Światowego - akcesoria
Arcydzieła Malarstwa Światowego – akcesoria

To nietuzinkowe obiekty kolekcjonerskie

Monety i medale inspirowane dziełami sztuki są wykonywane z niezwykłą starannością i pieczołowitością. Każdy detal został dopracowany tak, aby całość zachwycała wyrafinowanym charakterem oraz by stanowiła możliwie wierną reprodukcję wybitnych malowideł.

Pamiętaj również, że kolekcjonerskie produkty, które oferuje numizmatyka, powstają w krótkich seriach i często zdarza się, że bardzo szybko się wyprzedają.

Dla każdego miłośnika numizmatyki (i nie tylko)

Jeśli zatem jesteś fanem sztuki przez duże „S” i szukasz sposobu na wyrażenie swojej miłości, sięgnięcie po numizmaty z dziełami sztuki – czy to monety, czy medale – to dobry pomysł. Przyjrzyj się więc aktualnej ofercie i wybierz coś dla siebie.