Sztuka jest wyjątkowo ważną częścią kultury oraz tożsamości narodowej. To dzieła malarskie (i nie tylko) są sposobem ekspresji i przekazywania wartości, także przyszłym pokoleniom. Dlatego najważniejsze obrazy towarzyszą nam w wielu formach. Coraz częściej są również umieszczane w monetach oraz medalach, a taki rodzaj ich prezentacji cieszy się sporą popularnością.

Skąd moda na złote lub srebrne monety lub medale z dziełami sztuki? Powodów jest co najmniej kilka.

Miniaturowa forma jest łatwa do kolekcjonowania

Zakup dużej reprodukcji znanych dzieł Matejki czy Wyspiańskiego jest sporą inwestycję finansową. To jednak nie koniec problemów. Aby wyeksponować obraz o oryginalnych (lub zbliżonych do oryginalnych) rozmiarów, potrzebujesz dużej ilości miejsca. Gdy zaś zdecydujesz się na monety kolekcjonerskie z dziełami sztuki – nie ma tego problemu. Możesz je ustawić na eleganckim regale, w szklanej witrynie czy na stylowej komodzie – podkreślając swoje wyczucie stylu oraz pasję, bez tracenia miejsca.

Są łatwo dostępne

Zamówić srebrne medale czy monety z reprodukcją stylowego dzieła sztuki? To prostsze niż może się wydawać. Wszystko dlatego, że najlepsi emitenci monet stale tworzą nowe projekty kolekcjonerskie – inspirując się przeszłością i przyszłością. Wystarczy zatem sprawdzić ofertę autoryzowanego dystrybutora (współpracującego bezpośrednio z emitentami), by szybko odnaleźć monetę idealną.

Bogaty wybór wzorów

Monet i medali kolekcjonerskich z dziełami sztuki przybywa z roku na rok. Wśród nich znajdziesz złote monety czy złote medale, w których umieszczono obrazy największych. W mijającym roku popularnością cieszyła się np. reprodukcja obrazu „Polonia – Rok 1863” autorstwa Jana Matejki, umieszczona na srebrnym medalu. To jednak nie jedyna opcja. Ciekawymi eksponatami inspirowanym innymi dziełami sztuki malarskiej są np. sztabki kolekcjonerskie. Na jednej z nich znajdziesz nawet takie arcydzieło światowego malarstwa jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci.

To nietuzinkowe akcesoria kolekcjonerskie

Monety i medale inspirowane dziełami sztuki, które do zaoferowania ma polska numizmatyka, są wykonywane z niezwykłą starannością i pieczołowitością. Każdy detal został dopracowany tak, aby całość zachwycała wyrafinowanym charakterem i artyzmem.

Pamiętaj również, że kolekcjonerskie produkty, które oferuje numizmatyka, powstają w krótkich seriach. Dlatego są unikalne i niepowtarzalne, przez co zyskują wartość symboliczną.

Dla każdego fana numizmatyki (i nie tylko)

Dużą zaletą kolekcjonerskich monet z dziełami sztuki jest to, że to numizmaty są zawsze autentyczne. Zamawiając je, nie musisz się zastanawiać, czy inwestujesz w oryginalne monety, czy w kopie. Sięgasz po najnowsze kolekcje, które są niepodrabialne.

Jeśli zatem jesteś fanem sztuki przez duże „S” i szukasz sposobu na wyrażenie swojej miłości, sięgnięcie po numizmaty z dziełami sztuki – czy to monety, czy medale – to dobry pomysł. Przyjrzyj się więc aktualnej ofercie i wybierz coś dla siebie.