Wyjątkowe kolekcje

Szczególnym uznaniem Kolekcjonerów cieszą się polskie kolekcje medali, które zostały stworzone, zaprojektowane i wyemitowane przez Skarbnicę Narodową, wybijane zaś w czołowych mennicach europejskich. Do najważniejszych należą kolekcje: Wielcy Polacy, Polacy w II Wojnie Światowej, Jan Paweł II – Człowiek, który zmienił świat oraz niezwykła seria replik Najcenniejsze Monety Polskie prezentująca najsłynniejsze i najrzadsze polskie monety historyczne. Bardzo starannie podchodzimy do wyboru tematyki naszych kolekcji. Poświęcone są one najważniejszym dla wszystkich Polaków postaciom i wydarzeniom historycznym. Do współpracy nad nimi zaprosiliśmy najwybitniejszych polskich artystów – od lat tworzących projekty monet dla Narodowego Banku Polskiego.

Jednym z celów, jaki sobie postawiliśmy, jest popularyzacja numizmatyki i wiedzy z zakresu historii Polski. Dlatego tak istotna jest dla Skarbnicy Narodowej edukacja numizmatyczna i historyczna. Do numizmatów w kolekcji dołączana jest zazwyczaj obszerną dokumentacja omawiająca ich historię i ikonografię. Powstaje ona zawsze przy współpracy z historykami i ekspertami numizmatycznymi. Materiały zdjęciowe pochodzą zaś między innymi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Obok Narodowego Banku Polskiego jesteśmy jedyną firmą, która kładzie tak duży nacisk na tę formę działalności. Nie ograniczamy jej tylko do naszych Klientów. Jako jedyni w Polsce pokazaliśmy wspaniały skarb monet z hiszpańskiego statku San Jose oraz największą na świecie 100-kilogramową złotą monetę, którą dzięki Skarbnicy Narodowej można było podziwiać w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie.

W Polsce, podobnie jak w przypadku większości pozostałych krajów, firma prowadzi głównie sprzedaż wysyłkową.