Droga do niepodległości państwa polskiego okazała się niezwykle żmudna, jednak po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Bohaterowie tamtych wydarzeń sprawili, że dziś możemy cieszyć się wolnością. Dla upamiętnienia ich patriotycznej postawy został wybity wyjątkowy medal w trzech kolorach srebra, dostępny w Skarbnicy Narodowej.

Dwie strony medalu

Piękno tego projektu uchwycono dzięki zastosowaniu najwyższej jakości menniczej – stempla lustrzanego. Awers zdobi wizerunek Józefa Piłsudskiego – jednego z najważniejszych bohaterów walki o niepodległość państwa polskiego. Był pierwszym marszałkiem Polski, naczelnikiem państwa i dwukrotnie premierem. Wywarł decydujący wpływ na kształt naszej państwowości oraz losy polskiego narodu w XX wieku. Pod jego dowództwem polskie wojska zwyciężyły w Bitwie Warszawskiej podczas wojny bolszewickiej w 1920 roku.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych medalihttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-medale

Na rewersie medalu widnieją stylizowane godła Polski. Do wybicia numizmatu użyto srebra najwyższej próby, a dzięki połączeniu aż trzech jego kolorów osiągnięto niesamowity efekt wizualny. Złotą barwę uzyskano poprzez uszlachetnienie kruszcu czystym złotem, ciemnoszary odcień to efekt wykorzystania srebra oksydowanego, a całość dopełnia naturalny kolor szlachetnego srebra.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych medalihttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-medale

Numizmatyczny biały kruk

Ten egzemplarz uświetni kolekcję niejednego pasjonata polskiego historii. Szczególnie teraz, gdy zbliża się setna rocznica odzyskania niepodległości. Trzeba jednak mieć na uwadze ograniczoną dostępność numizmatu, gdyż powstało zaledwie 1000 egzemplarzy na cały świat. O jego autentyczności świadczy dołączony Certyfikat. Do bezpiecznego i efektownego przechowywania przeznaczona jest specjalnie zaprojektowana ramka kolekcjonerska, która umożliwia eksponowanie i podziwianie trzech kolorów srebra po obydwu stronach bez wyjmowania emisji.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt