Data beatyfikacja Jana Pawła II – medal pamiątkowy

Międzynarodowe uroczystości związane z zakończeniem procesu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze trwały pomiędzy 30 kwietnia a 2 maja bieżącego roku. Msza beatyfikacyjna odbyła się 1 maja na Placu Św. Piotra w Watykanie, której przewodniczył papież następca – Benedykt XVI. Było to szczególne wydarzenie dla każdego Polaka i wiernych na całym świecie.

Santo Subito medal pamiątkowy z Janem Pawłem II

Zakończenie procesu beatyfikacyjnego Ojca Świętego Skarbnica Narodowa uczciła wyjątkową emisją wybitą w czystym srebrze o najwyższej próbie 999/1000! Dodatkowo, zostały w niej wykorzystane trzy kolory srebra: ciemny kolor szarości to srebro oksydowane, naturalny kolor to czyste srebro oraz kolor złoty to srebro platerowane 24 karatowym złotem. Uzyskanie tego niezwykle atrakcyjnego efektu było możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej technologii w mennictwie.

Medal pamiątkowy zaprojektowany przez Ewę Olszewską-Borys

Motyw medalu został zaprojektowany przez jedną z najbardziej cenionych projektantek monet i medali na świecie – Ewę Olszewską-Borys. Jego awers przedstawia popiersie Jana Pawła II na tle krzyża, które otacza napis Santo Subito. Medal pamiątkowy posiada rewers, który zdobi symbolicznie przedstawiony herb papieski oraz rok i miejsce beatyfikacji Ojca Świętego.

Skarbnica Narodowa Santo Subito

Eleganckie pudełko kolekcjonerskie pozwala na profesjonalne eksponowanie medalu i podziwianie trzech kolorów srebra po obydwu stronach! Znacząco podkreśla to wyjątkowość medalu pamiątkowego z wizerunkiem Jana Pawła II po zakończeniu procesu beatyfikacji. Ponadto Skarbnica Narodowa udziela nieograniczonej czasowo gwarancji autentyczności emisji, do której dołączany jest Certyfikat Autentyczności.