W związku z 600. rocznicą Bitwy pod Grunwaldem Skarbnica Narodowa wyemitowała oficjalny medal pamiątkowy z 1 kilograma czystego srebra (999/1000).

Zwycięstwo i przebieg bitwy pod Grunwaldem uważane jest przez wielu historyków za największą bitwę średniowiecza. Ten wspaniały triumf był kulminacyjnym momentem wielkiej wojny 1409-1411 z Zakonem Krzyżackim.

Przebieg i rocznica bitwy pod Grunwaldem

Dla upamiętnienia tego największego zwycięstwa polskiego oręża został wybity okazały numizmat
o wadze aż 1 kg czystego srebra – o średnicy 10 cm i wysokości 1,4 cm – w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym (narzędzie bez żadnych śladów zużycia).

Na awersie medalu widnieje ukoronowane popiersie króla Władysława Jagiełły z profilu. Tło stanowią przedstawienia zamków: litewskiego w Trokach i krakowskiego na Wawelu oraz kościoła w Czerwińsku. Rewers medalu przedstawia stylizowaną scenę starcia wojsk polskich i litewskich z wojskami krzyżackimi. W tle widać zamek w Malborku, stolicy państwa zakonnego, na pierwszym planie zaś dwa nagie miecze oraz symbol zwycięskiego Orła.

Medal bitwa pod Grunwaldem

Ścisła limitacja sprawia, iż medal będzie dostępny jedynie dla 600 kolekcjonerów na całym świecie.
Do medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółowe dane dotyczące numizmatu. Medal Bitwa pod Grunwaldem umieszczono w eleganckiej drewnianej szkatule w celu jego odpowiedniego wyeksponowania oraz bezpiecznego przechowywania.

1 KOMENTARZ

  1. Słyszałem w telewizji komunikat Skarbnicy Narodowej że będzie wybity pamiątkowy medal z okazji 600-lecia bitwy dla kolekcjonerów w cenie 39,00 zł.Oczywiście rozumiem że to nie jest ten co powyżej,ale jestem zainteresowany jego nabyciem.Prosił bym o podanie warunków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.