W związku z dużym zainteresowaniem kolekcją Jan Paweł II – Człowiek, który zmienił świat oraz licznymi prośbami ze strony Kolekcjonerów o przedstawienie kolejnych ważnych faktów z życia naszego Wielkiego Rodaka, Skarbnica Narodowa podjęła decyzję o przedłużeniu kolekcji i dodatkowej emisji następnych medali.

Z listów dotyczących kontynuacji serii wynikało, iż szczególnym zainteresowaniem cieszył się okres życia Ojca Świętego jeszcze przed jego wielkim pontyfikatem. W związku z tym kolejne medale będą wyemitowane pod wspólnym tytułem Karol Wojtyła – Człowiek, który został papieżem.

Srebrny medal Wadowice – Tu wszystko się zaczęło rozpocznie tę część kolekcji, która opowiada o dzieciństwie, młodości i najważniejszych faktach z życia przyszłego papieża. Na pozostałych medalach zostaną uwiecznione również miejsca, z którymi Karol Wojtyła był szczególnie związany: Kalwaria Zebrzydowska, Lublin, Kraków, ale także ukochane przez Ojca Świętego polskie góry.

W związku z prośbą ze strony Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza jeden z medali kolekcji będzie poświęcony osobie Kardynała Stefana Sapiehy – wyjątkowej postaci w życiu Karola Wojtyły.

Dla podkreślenia wartości tej srebrnej emisji medale zostały wybite w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym – z satynowym połyskiem.

Informacje na temat każdego medalu znajdą Państwo w załączonym do niego Certyfikacie Autentyczności. Specjalnie zaprojektowana elegancka szkatuła kolekcjonerska pozwala na bezpieczne przechowywanie emisji, a także umożliwia podziwianie artyzmu medali i wspomnienia osoby naszego Wielkiego Rodaka w gronie najbliższych.

Ścisły limit kolekcji wynosi tylko 10 000 serii.