Zbliżająca się kanonizacja Jana Pawła II jest bardzo dobrą chwilą do refleksji nad dziedzictwem, jakie pozostawił po sobie nasz Papież i momentem zastanowienia się, jakie nauki możemy czerpać z Jego życia. Skarbnica Narodowa, wybijając medalu, który będzie dostępny dla każdego Polaka za symboliczną złotówkę, chce pozostawić trwały ślad, który będzie stale przypominał nam o naszym Wielkim Rodaku.

W historii naszego narodu pierwszy Papież Polak odegrał ogromną rolę. To również dzięki niemu 25 lat temu możliwy był upadek komunizmu i odzyskanie przez Polskę pełnej niepodległości. Pamięć o dokonaniach Jana Pawła II jest ciągle żywa w sercach ludzi na całym świecie. Dlatego też tak wiele motywów na medalach i monetach jest poświęcone tej szczególnej Postaci.

Skarbnica Narodowa chce sprawić, żeby każdy Polak miał możliwość posiadania pamiątki będącej symbolem kanonizacji pierwszego Papieża Polaka, dlatego też wybiła medal dostępny dla każdego za symboliczną 1 złotówkę.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kanonizację Jana Pawła II. Warto, żebyśmy w tych szczególnych dniach nie zapominali o duchowym wymiarze tego wydarzenia. W pędzie codziennego życia zatrzymajmy się na chwilę i zróbmy sobie czas zadumy i zastanowienia nad sobą.